اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَویلا امام صادق علیه السلام: اَفضَلُ العِبادةُ اِدمانُ التَّفکُّرفی اللهِ و فی قُدرَتهِ؛ برترین عبادت مداومت نمودن بر تفکر درباره خداوند و قدرت اوست. الکافی،ج2،ص55 رسول اکرم صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله : مَن رَدَّ عِرضِ أخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ البتّهَ. هر که از آبروی برادر مسلمان خود دفاع کند مطمئناً بهشت بر او واجب می شود.

همه ما بدهکار انقلاب هستیم

همه ما بدهکار انقلاب هستیم

 

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان در مراسم معارفه مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:

 

همه ما بدهکار انقلاب هستیم

 

 

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام محمدیان، رئیس سابق نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم تكريم و معارفه مسئولان نهاد که امروز در دانشگاه در حال برگزاری است، گفت: همکاران عزیز مواردی را که مطرح کردند لطف به بنده بود من خیلی چیز‌ها از مسئولان دانشگاهی یاد گرفتم آنچه که در حق ما گفته شد در خودم نمی‌بینم. لطف و بزرگواری همکاران است و از خدا تقاضا می‌کنم که با همین نگاه خطاپوش با ما رفتار کند.

 

 

وی افزود: اگر از این مسئولیت کناره گیری کردم نه برای این است که خسته شدم نه اینکه به پست بالاتری بروم بلکه خدمت در مجموعه دانشگاهی بالاترین خدمت است نه برای این است که به آینده ناامید هستم بلکه آینده کشور را آینده‌ای درخشان می‌بینم اعتقاد شخصی خودم بودم که مدت زمان حضور در این مسئولیت‌ها بیش از هشت تا ده سال نباید باشد چرا که هر چه قدر خلاقیت داشته باشید در این مدت ظهور و بروز پیدا می‌کند.

 

 

وی افزود: ما باید جای خودمان را به نیرو‌های جوان بدهیم به همین دلیل پیش قدم شدم که مجموعه نهاد بیش از گذشته به فعالیت خودش ادامه دهد و خوشبختانه رهبر انقلاب شخص فاضلی را انتخاب کردند. حجت الاسلام رستمی یکی از شایسته‌ترین افراد برای این مسئولیت بود که آشنایی با محیط دانشگاه دارد و علاوه بر تحصیلات حوزوی و علمی از اخلاق و مدیریت خوبی برخوردار است.

 

 

حجت الاسلام محمدیان اضافه کرد: حجت الاسلام رستمی نگاه راهبردی به مسائل فرهنگی کشور دارد و در تشخیص اولویت‌ها از نگاه خوبی برخوردار است مشکل اصلی ما در مسائل فرهنگی ضعف راهبردی و تشخیص اولویت‌های فرهنگی است.

 

 

وی یادآور شد: اگر به درستی اولویت‌ها را تشخیص دهیم ابزار‌ها و امکانات فرهنگی فراوان است تقویت نگاه راهبردی در مسائل فرهنگی رویکرد اصلی نهاد بود که توانستیم این نگاه را در دانشگاه که پیچیده‌ترین محیط فرهنگی کشور به شمار می‌آید تقویت کنیم و به اولویت‌ها بیشتر بپردازیم.

 

 

وی ادامه داد: همه ما بر سر سفره انقلاب نشسته ایم و مدیران این انقلابیم هیچ طلبی از انقلاب نداریم بلکه همه بدهکار انقلابیم اگر عزت و توفیقی داریم به دلیل پرچمی است که توسط امام و رهبری به اهتزاز درآمده است. انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن و وفاداری با تمام وجود وظیفه اصلی ماست. هویت ما به انقلابی بودن و وفادار ماندن است اگر ارزشی داریم باید برای این انقلاب هزینه کنیم و خودمان را فدای انقلاب کنیم این وظیفه روحانیون و تشکل هاو مسئولان در دانشگاه است اگر این روحیه ضعیف شود در تولید علم و پیشرفت و تمدن و هر آنچه که نیاز پیشرفت کشور است کم می‌آوریم.

 

 

محمدیان اظهار داشت: ایستادگی پای انقلاب تنها نسخه نجات بخش کشور است از این به بعد جریان انقلابی است که می‌تواند از گردنه‌های صعب العبور بگذرد و سعادت و خوشبختی کشور را تضمین کند.

 

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیشترین کمک را دانشگاهیان به من داشتند از همکاری و همدلی تمام مسئولانی که در سیزده سال فعالیت من در نهاد رهبری همکاری کردند تشکر می‌کنم دانشگاه آزاد نیز فراز و نشیب زیادی داشت، اما خوشبختانه به ریل آموزش عالی برگشته و امیدواریم بتواند انتظارات را برآورده کند.