اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَویلا امام صادق علیه السلام: اَفضَلُ العِبادةُ اِدمانُ التَّفکُّرفی اللهِ و فی قُدرَتهِ؛ برترین عبادت مداومت نمودن بر تفکر درباره خداوند و قدرت اوست. الکافی،ج2،ص55 رسول اکرم صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله : مَن رَدَّ عِرضِ أخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ البتّهَ. هر که از آبروی برادر مسلمان خود دفاع کند مطمئناً بهشت بر او واجب می شود.

در تفاسیر غربی و شرقی زن شبه انسان و برای مرد آفریده شده است و این در حالی است که در اسلام زن محور خانواده است و مرد باید در خدمت او باشد

در تفاسیر غربی و شرقی زن شبه انسان و برای مرد آفریده شده است و این در حالی است که در اسلام زن محور خانواده است و مرد باید در خدمت او باشد

 

حسن رحیم‌پور ازغدی در دوره سیاسی تشکیلاتی بانوی مؤمن انقلابی:
در تفاسیر غربی و شرقی زن شبه انسان و برای مرد آفریده شده است و این در حالی است که در اسلام زن محور خانواده است و مرد باید در خدمت او باشد
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره سیاسی تشکیلاتی بانوی مؤمن انقلابی گفت: زن و مرد در اصول و مبانی انسان هستند، با این وجود در اصل و هدف خلقت زن و مرد تفاوتی وجود ندارد. در قرآن هر جا صحبت از انسان می‌شود مخاطب آن انسان مؤمن است.
حسن رحیم‌پور ازغدی به وظایف زن و مرد اشاره کرد و افزود: نخستین وظیفه این است که هر کسی موظف است خودش را نجات دهد و اخلاق و عمل صالح داشته باشد. همچنین دومین وظیفه زن و مرد احساس مسئولیت در برابر خانواده است. درواقع مرد یا زن نمی‌توانند نسبت به خانواده بی‌تفاوت باشند و به دنبال رویکرد و منافع خود بروند.عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سومین وظیفه زن و مرد این است که در قبال امت اسلامی و مؤمنین احساس مسئولیت کنند در واقع زن و مرد نسبت به همه ولایت اجتماعی و سیاسی دارند و هر کسی به حد توان خودش در مقاب مؤمنین مسئول است.

وی با بیان اینکه هر جا تفاوت حقیقی بین زن و مرد وجود دارد تفاوت حقوقی هم پیدا می‌شود، تصریح کرد: باید نسبت عادلانه‌ای بین حق و وظیفه باشد.

حسن رحیم پورازغدی، با اشاره به اینکه اغلب وظایف زن و مرد مشابه و با هم مساوی است، تصریح کرد: اگر فارغ از مسائلی که مطرح می‌شود بحث حواشناسی را راه بیندازیم اولین گام در بحث جامعه شناسی زن را برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه هر کسی روی زمین عمل صالحی انجام می‌دهد حضرت حوا که مادر انسان‌هاست در آن سهیم است، تصریح کرد: در تفاسیر غربی و شرقی زن شبه انسان و برای مرد آفریده شده است و این در حالی است که در اسلام زن محور خانواده است و مرد باید در خدمت او باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در فرهنگ قرآنی انسان درجه یک و درجه دو نداریم و این درجه بندی‌ها مخصوص غرب است، تصریح کرد: از دیدگاه اسلام مادری که زمان زایمان فرزند فوت کند شهید محسوب و تمام گناهان او آمرزیده می‌شود و در واقع به بهشت می‌رود.

حسن رحیم پورازغدی به سه موج فمنیستی در غرب اشاره کرد و افزود: بعد از جنگ جهانی نخستین موج فمنیستی در غرب شکل گرفت و در واقع مطالباتی که آنها مطرح کردند حقوقی بودند که اسلام ۱۴۰۰ سال پیش آنها را مشخص کرده بود و این حقوق را به عنوان حقوق زنان به رسمیت شناخته بود.

وی با بیان اینکه حدود صد سال پیش جنبش دفاع از حقوق زنان در غرب به راه افتاد، تصریح کرد: غرب در آن زمان تازه پی برد که زن نیز آدم است و مالکیت دارد، مثلا بحث مالکیت و یا ارث جزو مطالبات فمنیستی در موج اول جریان فمنیستی غرب محسوب می‌شود که اسلام ۱۴۰۰ سال پیش بحث مالکیت، ارث و دیه زنان را به رسمیت شناخته است.

حسن رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه در جریان موج اول فمنیست در غرب زنان حق استقلال مالی و حق معامله و تجارت را مطالبه می‌کردند، تصریح کرد: امروز صنعت پورنو یکی از پرپول‌ترین صنایع جهان محسوب می‌شود و مرد‌ها از این طریق میلیارد‌ها پول هزینه می‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه از دیدگاه اسلام زن نباید هیچ گونه سیگنال جنسی را در جامعه از خود بروز دهد، تصریح کرد: عرصه عمومی و عرصه خصوصی در حجاب متفاوت است. در واقع کسی نمی‌تواند مالکیت بر بدن خود را به‌عنوان دلیل بی حجابی‌اش مطرح کند، چون بدن انسان متعلق به خداوند است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در کنار موج اول فمنیستی در غرب جریان‌های انحرافی ایجاد شد و به اسم برابری و مساوات زن و مرد جریانات انحرافی را به راه انداختند، افزود: شعار این جریانات این بود که زن و مرد در همه چیز مساوی هستند و هیچ تفاوتی بین آنها در خانواده و جامعه وجود ندارد و این معنایش به راه انداختن یک رقابت بین زن و مرد بود که قطعا برنده این رقابت نیز مردان هستند.

رحیم‌پور ازغدی اضافه کرد: زن و مرد مکمل یکدیگر بوده و محتاج به هم هستند و در کنار هم به عنوان یک واحد محسوب می‌شوند، اما با این حال جریانات انحرافی ایجاد شده در موج اول فمنیستی رقابت زنان و مردان در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و علوم را به‌وجود آوردند. آنها مدعی بودند که علوم مردانه هستند و حتی می‌گفتند که چرا تنها باید زنان زایمان کنند و یا مدعی بودند که چرا دستشویی‌های زنانه و مردانه از هم جدا هستند.

وی با بیان اینکه از دیدگاه این جریانات انحرافی عدالت جنسیتی حکم می‌کند که زن و مرد هیچ تفاوتی با هم نداشته باشند، گفت: نتیجه این انحرافات این بود که جنسیت زن به عنوان یک موجود زینتی دیده شود.

حسن رحیم‌پور ازغدی افزود: اگر مودت و عشق بین زن و مرد نباشد دلیلی ندارد که مرد به زن خدمت کند. در واقع مودت بین زن و مرد یک عبادت بزرگ است و حتی از دیدگاه اسلام یک ساعت حرف زدن زن و مرد مانند سال‌ها عبادت در مسجد الحرام است.

وی افزود: حماقت در مورد برابری زن و مرد تا آنجا پیش رفت که بحث زایمان مردان، گسترش خانه‌های فحشا، کاهش ازدواج، افزایش طلاق و افزایش کودکان حرام‌زاده پیش آمد به گونه‌ای که الآن در برخی از شهر‌های غربی تا ۷۵ درصد از کودکان نمی‌دانند که پدر آن‌ها کیست و این بزرگترین ظلم به مادر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مرد‌ها ضد ازدواج و ضد حجاب هستند، چون می‌خواهند نیاز‌های خود را با مسائلی مانند ازدواج سفید جبران کنند، گفت: اسلام می‌گوید حتی اگر می‌خواهید خانواده موقت داشته باشید باید این اتفاق در چارچوب انجام شود.

حسن رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه اصل در اسلام ازدواج دائم و تک همسری است و چند همسری در شرایطی است که ادامه شرایط تک همسری امکان‌پذیر نیست، افزود: در این دوره فمنیست از حقوق مشروع به سمت حقوق من‌درآوردی پیش رفته، مثلا می‌گویند که چه کسی باید رئیس باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه موج سوم فمنیست به افراط دچار شده تصریح کرد: شرایط مساوی بین زن و مرد به نفع مرد است، چون زنان می‌توانند امور مردانه را انجام دهند، اما مردان از انجام امور زنانه عاجز هستند.

وی افزود: حقوق فمنیستی به جای اینکه حقوق زنان را تامین کند حقوق مردان را تامین می‌نماید. موج سوم فمنیستی که از سی تا چهل سال پیش شروع شده در برخی تفاوت‌ها افراط می‌کنند و آنها معتقدند هیچ قانون کلی تام و تمام و ضروری‌ای نداریم.

حسن رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه امروز در کشور‌هایی مانند سوئد زنان به شدت کتک می‌خورند، تصریح کرد: زنان در سوئد در حد شکسته شدن دست و پا از همسران خود کتک می‌خورند و این در حالی است که پیامبر اسلام(ص) فرمودند که هر مردی که همسرش را سیلی بزند به ازای هر سیلی هفتاد سیلی جهنمی می‌خورد.

وی گفت: یکی از کار‌های پیامبر مبارزه با خشونت علیه زنان بوده و آن را یک گناه شرعی محسوب کردند. طبق اسلام اگر مردی به زنی تهمت جنسی بزند باید هشتاد ضربه شلاق بخورد.

حسن رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه طهارت یک جامعه را به زنان آن جامعه می‌شناسند، گفت: مسائلی مانند همجنس بازی و ازدواج سفید در قوم لوط و قرن‌ها پیش مطرح بوده اند، اما امروز کسانی که خود را پست مدرن می‌نامند به این مسائل دامن می‌زنند.