اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَویلا امام صادق علیه السلام: اَفضَلُ العِبادةُ اِدمانُ التَّفکُّرفی اللهِ و فی قُدرَتهِ؛ برترین عبادت مداومت نمودن بر تفکر درباره خداوند و قدرت اوست. الکافی،ج2،ص55 رسول اکرم صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله : مَن رَدَّ عِرضِ أخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ البتّهَ. هر که از آبروی برادر مسلمان خود دفاع کند مطمئناً بهشت بر او واجب می شود.

درباره ما

نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها حسب عنايت و دستور حضرت آيت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌ العالی) با هدفی متعالی و در راستای ايجاد دانشگاه مؤمن و متعبد به هدايت الهی و در راستاي تبيين ارزشهای اسلامی و تعميق آگاهيهای دينی و اعتقادی دانشجويان و دانشگاهيان و بر اساس مصوبه نهايی اسفندماه سال ۱۳۷۲ شوراي عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ايجاد سازمانی جديد براي تحقق منويات معظم‌ له، بر اساس اهداف و وظايف معين تشکيل گرديد که در کليه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به انجام وظايف مصرح در اساسنامه می پردازد.

نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها در جهت نيل به اين اهداف و وظايف الهی دو اصل مهم و اساسی را فراروی خود قرار داده است :

۱ـ تأکيد و تلاش جدی بر حرکت‌های زيربنايی و عميق فرهنگی در راستای رشد و توسعه انديشه‌ها و آگاهيهای دينی و اسلامی دانشجويان و دانشگاهيان.

۲ـ ايجاد و تقويت روحيه تحرک و مشارکت فعال دانشجويان و دانشگاهيان در عرصه فعاليتهای سياسی، اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه و دانشگاهها.

بر همين اساس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبری در دانشگاهها با اهتمام و جديت تمام نسبت به برنامه‌ريزی و ايجاد هماهنگی و ارتباط با نهادها وتشکل‌های دانشجويی اقدام نموده و در جهت ايجاد ارتباط با اساتيد و نيروهای فرهنگی و مذهبی گامهای موثری برداشته است.