اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَویلا امام صادق علیه السلام: اَفضَلُ العِبادةُ اِدمانُ التَّفکُّرفی اللهِ و فی قُدرَتهِ؛ برترین عبادت مداومت نمودن بر تفکر درباره خداوند و قدرت اوست. الکافی،ج2،ص55 رسول اکرم صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله : مَن رَدَّ عِرضِ أخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ البتّهَ. هر که از آبروی برادر مسلمان خود دفاع کند مطمئناً بهشت بر او واجب می شود.

دانشگاه‌ها باید در شرایط فعلی نقش روشنگری جامعه را ایفا کنند

دانشگاه‌ها باید در شرایط فعلی نقش روشنگری جامعه را ایفا کنند

 

حجت‌الاسلام سيدقريشی گفت:

دانشگاه‌ها باید در شرایط فعلی نقش روشنگری جامعه را ایفا کنند

 

 

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سيدقریشی اظهار کرد‌: معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در اقدامی مثبت در یک سال گذشته همایش‌ها و مراسمات خوبی برای استادان معارف و… برگزار کرده است.

 

 

وی افزود: این نشست‌ها، گفتگوها و پرسش و پاسخ‌ها در ارتقای مهارت‌ها و بینش استادان مؤثر است. در این جلسات تبادل نظر و راهکارها ارائه ‌می‌شود و هم‌افزایی اتفاق می‌افتد.

 

 

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: اطمینان دارم که این اتفاقات در آینده موجب تکامل روند فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد خواهد شد و استادان این دانشگاه از بنیان‌های فکری بهتری نسبت به سابق برخوردار خواهند بود.

 

 

حجت‌الاسلام سيدقریشی با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در مقابله با تهاجم فرهنگی خاطرنشان کرد: جامعه از دانشگاه انتظار و توقع جدی دارد. دانشگاه به‌عنوان مرجعی برای مردم محسوب می‌شود.

 

 

وی ادامه داد: انتظار است استادان دانشگاه و نخبگان دانشگاهی دستاوردهای کشور را نشان بدهند و تحلیل درستی از شرایط کشور به نمایش بگذارند.

 

 

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد خاطرنشان کرد: جنگ در شرایط فعلی در حوزه رسانه و اقتصاد است، انتظار جدی از دانشگاه‌هاست که روشنگری کرده و جامعه را آگاه کنند تا شاخص‌ها را به‌خوبی بشناسد و مطلع باشد دشمن از چه راه‌هایی وارد می‌شود.

 

 

حجت‌الاسلام سيدقریشی در پایان عنوان کرد: دانشگاه‌ باید در این شرایط مقاومت کرده و جامعه را نیز با خود همراه کند. استادان باید در کلاس‌ها این وظیفه روشنگری را ایفا و جلسات بحث و گفتگو با دانشجویان ایجاد کنند.