اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَویلا امام صادق علیه السلام: اَفضَلُ العِبادةُ اِدمانُ التَّفکُّرفی اللهِ و فی قُدرَتهِ؛ برترین عبادت مداومت نمودن بر تفکر درباره خداوند و قدرت اوست. الکافی،ج2،ص55 رسول اکرم صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله : مَن رَدَّ عِرضِ أخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ البتّهَ. هر که از آبروی برادر مسلمان خود دفاع کند مطمئناً بهشت بر او واجب می شود.

خط حزب‌الله ۱۷۴ | حرکت به سمت آینده روشن

خط حزب‌الله ۱۷۴ | حرکت به سمت آینده روشن

خط حزب‌الله ۱۷۴ | حرکت به سمت آینده روشن

*

صد‌‌و‌‌هفتاد‌وچهارمین شماره‌ی نشریه‌ی خط حزب‌الله با عنوان «حرکت به سمت آینده روشن» منتشر شد.

به گزارش خط حزب‌الله، روز دوشنبه‌ی هفته‌ی جاری، بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، بعد از هشت سال به ایران سفر کرده و در دیدار با رهبر انقلاب، با اشاره به نقش ایران در پیروزی مردم سوریه بر دشمنان تصریح کرد: “جمهوری اسلامی در این حادثه فداکارانه در کنار ما بود و لازم است موفقیت کنونی را به جنابعالی و همه ایرانیان تبریک بگویم و از آنان قدردانی کنم. ” اما فراتر از این سخنان، سفر اسد به ایران را می‌توان آغازگر مرحله‌ی جدیدی از معادلات منطقه دانست. به همین مناسبت، سخن هفته‌ی این شماره‌‌ی خط حزب‌الله با عنوان «حرکت به سمت آینده روشن» به این موضوع پرداخته است. در بخشی از متن چنین می‌خوانیم: نیم قرن بعد از افتضاح جنگ شش روزه، و سی سال بعد از جنگ هشت ساله‌ی عراق با ایران، شاید کسی تصور نمی‌کرد که نه‌تنها چهارمین ارتش قدرتمند جهان (یعنی ارتش صهیونیستی) بلکه کل نظام سلطه، با همه‌ی توان و قدرت مادی و نظامی خود، مقهور تعدادی جوانِ عاشق “انقلاب خمینی” شوند و رئیس‌جمهور قدرتمندترین کشور دنیا، چندین ماه پیش با عصبانیت اعلام کند که “ما تا همین سه ماه پیش، هفت تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کرده‌ایم. نه میلیارد یا میلیون، بلکه هفت تریلیون دلار… ما خیلی زود سوریه را ترک می‌کنیم، بگذارید بقیه به حساب آنجا برسند… خیلی زود، از آنجا خارج می‌شویم و خیلی زود به خانه، به جایی که به آن تعلق داریم، باز می‌گردیم. “

*

همچنین رهبر انقلاب در بیانیه‌ی گام دوم، در کنار توصیه به امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده که کلید اساسیِ همه‌ی قفل‌ها، و نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد است، توجه به ۷ سرفصل اساسی و مهم را به جوانان توصیه کردند. خط حزب‌الله در اطلاع‌نگاشت این شماره خود به بازخوانی این اصول هفت‌گانه پرداخته است.

*

سایر بخش‌های نشریه که خواندن آنها توصیه می‌شود نیز به شرح زیر است:
عمده مشکلات اقتصادی ناشی از سوءمدیریت است نه تحریم‌ / مسئله مردم
حرف هر کس، ‌ ولو مخالف خودتان را بشنوید/ روش تحلیل سیاسی
چگونه می‌توان از خطّ فکرىِ حضرتعالی به‌صورت واضح مطلع شد؟ / پرسش و پاسخ
بدون پشتیبانی مردم نمی‌‌شود کاری کرد /کلام امام
کسی که عاقبت کارش را نبیند خردمند نیست/ شرح حدیث
در قبال نعمت پروردگار شکرگزار باشید / تفسیر قرآن
خوشحالیم که شماها را داریم/ عکسنوشت
می‌خواهند خانواده را از بین ببرند / خانواده ایرانی
گروه‌های مؤمن معطل کسی نمانند/ حزب‌الله این است
شش نفری به من حمله کردند و کتکم زدند/ خاطرات رهبری

برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید
نسخه‌ی تابلو اعلانات | دریافت “خط حزب‌الله” نسخه‌ی مطالعه | دریافت نسخه‌ی چاپ