اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَویلا امام صادق علیه السلام: اَفضَلُ العِبادةُ اِدمانُ التَّفکُّرفی اللهِ و فی قُدرَتهِ؛ برترین عبادت مداومت نمودن بر تفکر درباره خداوند و قدرت اوست. الکافی،ج2،ص55 رسول اکرم صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله : مَن رَدَّ عِرضِ أخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ البتّهَ. هر که از آبروی برادر مسلمان خود دفاع کند مطمئناً بهشت بر او واجب می شود.

حضور مردم در نهم دی، ضربه‌ای کاری به دشمن بود

حضور مردم در نهم دی، ضربه‌ای کاری به دشمن بود

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نوشت: در تاریخ ۴۱ ساله انقلاب اسلامی هر روزی که مردم احساس کنند که دشمنی جدی‌ای وجود دارد، با حضور خود باطل‌السحر تمامی حرکات موذیانه خواهند شد و حضور ۹دی هم از همین جنس بود که ضربه کاری و اساسی به دشمن وارد کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به مناسبت فرارسیدن نهم دی‌ماه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، پیامی را صادر کرد که متن این پیام به شرح زیر است:

روزهای تقویم به خودی خود ارجحیتی به هم ندارند، اما گاهی اراده انسان‌ها یک روز را در تقویم بالا می‌کشد و کاری می‌کند که آن روز برجسته باشد. بصیرت، دشمن‌شناسی و وقت‌شناسی ملت غیور ایران، در ۹ دی ۱۳۸۸ با این روز چنین کرد.

دست یداللهی سیدالشهدا(ع) در سال غبارآلودِ فتنه، کاری کرد که مردم توجه خاصی به وظیفه تاریخی خود در آن مقطع کردند و ۹دی را به یکی از این قله‌های فراموش نشدنی حضور مردم در صحنه تبدیل کردند؛ حضوری که از سر دغدغه بود و یکی از مظاهر واقعی احساس تکلیف مردم بود.

قطعا در تاریخ ۴۱ ساله انقلاب اسلامی هر روزی که توده‌ عظیم مردم در سرتاسر کشور احساس کنند که دشمنی‌ای متوجه انقلاب است، احساس کنند که دشمنیِ جدی‌ای وجود دارد، با حضور خود باطل‌السحر تمامی حرکات موذیانه خواهند شد و حضور ۹دی هم از همین جنس بود که ضربه کاری و اساسی به دشمن وارد کرد.

پاسداشت این روز از حیث بزرگداشت عمل به‌موقع و مؤثر مردم، امروز با گذشت ۱۰ سال از آن حماسه و تلاش برای ساختن مسائل و درگیری‌های جدید برای مردم و انقلاب، بیش از پیش مهم و ضروری به‌نظر می‌رسد؛ هر چند که عده‌ای می‌خواهند این روز در حافظه تاریخی مردم کمرنگ شود، کما اینکه در تلاش بودند عنصر شهید را نیز کمرنگ کنند. «یرِیدُونَ لِیطْفِؤُا نُورَ الله بِأَفْواهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ»